Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Актуальні питання студентського самоврядування
М. А. Паламарчук

Остання редакція: 2016-11-03

Тези доповіді


Студентське самоврядування є невід’ємною частиною студентського життя, громадського самоврядування, зародком формування суспільних думок та ініціатив показником того, наскільки активним учасником суспільного життя є студент.

Більшість країн сучасної Європи, такі як Польща, Німеччина, Велика Британія, Латвія вже давно створили якісні умови для розвитку і функціонування системи студентського самоврядування. Що ж стосується України, то варто наголосити, що реального втілення всіх прав та можливостей, закріплених у законодавстві, не відбувається. В нашій країні діяльність різних форм організації студентського самоврядування регулюється та встановлюється ст. 40 ЗУ «Про вищу освіту» від 01.07.2014 року. Окреслимо дефініцію поняття «студентське самоврядування» - це право і можливість студентів (курсантів, курсантів-військовослужбовців) вирішувати питання навчання і побуту, захисту прав та інтересів студентів, а також брати участь в управлінні вищім навчальним закладом. В першу чергу, метою студентського самоврядування сьогодні є сприяння сумлінному виконанню студентами своїх обов’язків, захищати їхні права та інтереси, а також надавати їм можливості гармонійного, творчого й інтелектуального розвитку, умови для самореалізації в інтересах особистості, суспільства і держави. Поряд із чіткою регламентацією порядку прийняття та діяльності органів студентського самоврядування ст. 40 ЗУ «Про вищу освіту» визначає також основні завдання студентського самоврядування:

- участь в управлінні вищим навчальним закладом у порядку, встановленому цим Законом та статутом вищого навчального закладу; в обговоренні та вирішенні питань удосконалення освітнього процесу, науково-дослідної роботи, призначення стипендії, організації дозвілля, оздоровлення, побуту та харчування; у заходах (процесах) щодо забезпечення належних побутових умов проживання студентів у гуртожитках та організації харчування студентів;

- проведення організаційних, просвітницьких, наукових, спортивних, оздоровчих та інших заходів;

- захист права та інтереси студентів (курсантів), які навчаються у вищому навчальному закладі;

- прийняття актів, що регламентують їхню організацію та діяльність;

- мають право оголошувати акції протесту...


Ключові слова


студентське самоврядування; самоврядування; право

Full Text: PDF