Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Ідеал і реальність дотримання прав студентів у новому законі «Про вищу освіту»
Д. Ю. Комова

Остання редакція: 2016-11-03

Тези доповіді


Студентство – найкращі роки життя кожної людини. Їх можна назвати «золоті роки». Саме тоді, коли навчаєшся в університеті, інституті або в іншому вищому навчальному закладі, розкриваєш в собі нові можливості, прагнення до чогось нового, ще не вивченого тобою. Але, як би ми цього не хотіли, не може бути все так добре.  На нашу думку в нашій країні не в повній мірі дотримуються права студентів, законодавство у сфері освіти регулює зовсім не всі відносини, які реально потребують регулювання у наш час. Хочемо привести декілька прав студентів,  які, на нашу думку, не реалізовані в Україні.

Отже. Згідно до Закону України «Про Вищу освіту» студенти можуть займатися трудовою діяльністю в поза навчальний час. Якщо у законодавстві прописали цю норму, то чому не створюються робочі місця для студентів? Нажаль дуже мало роботодавців прагнуть взяти до себе на роботу студента. А є такі випадки, коли студент повинен сам оплачувати своє навчання, а єдине, де він може заробити грошей – це роздавати листівки ввечері. На нашу думку, що саме із студентських років, коли ми вивчаємо теорію нашого курсу, ми також маємо проходити це на практиці.

Наступним правом, яке не в повній мірі дотримується у нашій країні – участь у формуванні індивідуального навчального плану. Кожен вищій навчальний заклад потребує поважної причини для того, щоб надати можливість скористатися цим правом мати індивідуальний графік навчання. Але що саме може бути поважною причиною? Чи є поважною причиною такі сімейні обставини, коли твої батьки знаходяться в зоні АТО і не можуть тобі нічим допомогти? На жаль таких випадків зараз багато, а вирішень цих проблем не дуже...


Ключові слова


права студентів; студент; вища освіта

Full Text: PDF