Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Впровадження сучасних інформаційних технологій в управління діяльністю медичних установ
Анна Петрівна Сьоміна

Остання редакція: 2016-10-24

Тези доповіді


На сьогоднішній день розвиток медичного сектору – є однією з ключових задач українського уряду. Про це свідчать останні зміни у складі профільного міністерства, ряд заяв про повномасштабні реформи у галузі охорони здоров’я та необхідність налагодити діяльність медичних установ відповідно до стандартів ЄС. Необхідною умовою налагодження повноцінного доступу населення до якісної медицини, зміни стереотипів громадян про неякісне безкоштовне лікування та спрощення супровідних процедур виступає саме забезпечення інформатизації роботи медичних установ.

Використання інформаційних технологій в управлінні закладами охорони здоров’я вже давно є нормою у провідних країнах світу. В Україні перевагами медичних інформаційних систем користуються переважно приватні установи, хоча державні лікарні та медичні центри наразі забезпечують лікування  набагато більшої частини населення, отже в більшій мірі потребують чіткого механізму організації своєї діяльності.

Найпоширенішим способом автоматизації функціонування медичних установ є інтеграція спеціальних медичних інформаційних систем. У різних країнах та в залежності від профілю лікарні такі медичні системи можуть поєднувати в собі спеціальні системи для прийняття колегіальних рішень, електронні медичні картки, особистий віртуальний кабінет лікаря, особистий кабінет пацієнта тощо...

 


Ключові слова


інформаційні технології; управління; медична установа

Full Text: PDF