Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
High Potential Person як пріоритетний напрямок в управлінні персоналом організації
Яна Костянтинівна Гапчук

Остання редакція: 2016-10-24

Тези доповіді


На сьогоднішній день ключовою ланкою кожної організації, що динамічно розвивається, є персонал. Людські ресурси є пріоритетною цінністю компанії, саме тому управління персоналом, орієнтоване на підвищення людського потенціалу з метою його безперервного професійного розвитку, сприятиме ефективному і якісному менеджменту всієї організації, стабільності та міцності бізнесу, адже від персоналу залежить майбутнє організації.

Дуже важливим моментом є правильність підбору персоналу. Окрім професійних умінь і навичок, лідерських компетенцій, особистісних характеристик і практичного досвіду, які постають чинниками диференціації персоналу організації, слід виокремити особливу категорію персоналу, що відноситься до HiPo працівників. HiPo (з англ. Нighpotential). HiPo співробітник – це перспективна людина, яка демонструє очікувані від неї результати, динаміку розвитку компетенцій і має приховані можливості потенційного професійного і кар’єрного зростання. Потенціал такого співробітника розташований у «золотій середині» серед таких якостей, як здібності, прагнення до досягнень і особиста відданість роботі.Ця знахідка для компанії буде в кілька разів ціннішою, ніж звичайні співробітники, оскільки високопотенційні співробітники – це майбутні лідери та керівники організації. Саме тому однією з цілей НіРо в управлінні персоналом, слід вважати розвиток лідерських компетенцій, які поєднують в собі комбінацію знань, вмінь, навичок, розуміння та здібностей.

Так, наприклад в результаті проведення українсько-канадського проекту «Реформа управління персоналом на державній службі» за участю державних службовців був розроблений профіль компетенцій лідерства, у якому були виокремлені декілька груп компетенцій: здатність керівників управляти з орієнтацією на результат, аналітичне мислення та стратегічне планування, навички ефективної комунікації та управління людськими ресурсами. Важливим моментом на даному етапі буде надання можливості навчання та розвитку керівникам організації та керівникам її структурних підрозділів для того, щоб підтримувати рівень знань як основоположної складової компетенцій лідерства...


Ключові слова


high potential person; управління; персонал; організація; менеджмент

Full Text: PDF