Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Захист прав людини інтелектуальної власності в соціальних мережах
Юлія Андріївна Невмивака

Остання редакція: 2016-10-24

Тези доповіді


У сучасному світі соціальні мережі вже здобули колосальну популярність. Станом на грудень 2014 року у світі налічується більше 150 різноманітних соціальних мереж, близько 20 мають базу понад 100 млн. користувачів. Головною метою існування соціальних мереж є обмін інформацією між користувачами та відвідувачами даних веб-ресурсів. При цьому певна інформація може бути заборонена для розповсюдження національним законодавством окремих країн. Наприклад, способи виготовлення наркотичних речовин, способи скоєння самогубства чи заклики до повалення державної влади, а також містити інформацію, захищену авторським правом. Крім того, існують прогалини в  регулюванні, наприклад, на законодавчому рівні відсутнє як поняття веб – сайту, так і врегулювання правовідносин в соціальних мережах.

З технічної точки зору, соціальна мережа є веб - ресурсом, тобто складним веб – сайтом, який має ip -  адресу, фізичне розміщення контенту на серверах та власне сервера. З юридичного боку, соціальна мережа є комплексом об’єктів, які перебувають у власності відповідної особи (торгова марка, веб–сайт, програмне забезпечення).

Певною особливістю є обов’язок користувача при реєстрації прийняти правила користування сайтом шляхом проставлення спеціальної позначки (конклюдентних дій). Ці правила є загальнодоступним договором приєднання до договору про надання послуг. Характерною ознакою такого договору є вживання спеціалізованих термінів, конструкцій, які прямо не закріплені в нормах цивільного законодавства. Проте в силу диспозитивності норм можуть бути використані, якщо не будуть суперечити загальним його засадам. Як правило, такий договір містить розділ, присвячений питанням інтелектуальної власності, а саме авторського права. Однак,згідно ч.1 ст.32 Закону України «Про авторське право і суміжні права» встановлюється, що автору та іншій особі, яка має авторське право, належить виключне право надавати іншим особам дозвіл на використання твору будь – яким одним або всіма відповідними відомими способами на підставі авторського договору. До того ж, використання твору будь – якою особою допускається виключно на основі авторського договору, за винятком випадків, встановлених законом...


Ключові слова


права; інтелектуальна власність; соціальна мережа; людина; захист прав людини

Full Text: PDF