Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Пропаганда як засіб маніпуляції свідомістю
Поліна Вадимівна Мєдведєва

Остання редакція: 2016-10-24

Тези доповіді


Здавалось би, як у сучасному світі мільйони громадян можуть бути обмануті та дезінформовані при наявності доступних ресурсів для отримання будь-якого роду інформації. Бери, читай та аналізуй. Але, важко не погодитись, що люди звикли отримувати «пережований» матеріал та «ковтати» вже готові новини. На обдумування почутого чи побаченого немає ні часу, ні бажання- важливішим постає питання як прогодувати родину та заплатити квартплату.

Тому таким станом речей вдало користуються політики та чиновники. Видання обмежувальних законів, накладання непосильних податків та скасування мінімальних пільг не є найстрашнішим, бо це ми вміємо помічати та протистояти, а ось пропаганда та нав’язування певної «ідеології» - те, що може виявитись непомітним та поступово «в”їдатися» в розум, супроводжуючи все життя.

Пропаганда є одним з базових засобів політичної маніпуляції. На відміну від реклами, вона не обмежується часовими рамками та її складно виявити. Стикаєшся з нею щодня, але не завжди помічаєш. Потужність цієї зброї не можна не оцінити. Гітлер писав у "Майн Кампф": "За допомогою вмілого й тривалого застосування пропаганди... можна представити народу навіть небо пеклом і, навпаки, найубогіше життя представити раєм"...


Ключові слова


пропаганда; маніпуляція; свідомість

Full Text: PDF