Остання редакція: 2016-09-30
Тези доповіді
Культуроформуюча сила ХХ століття була обумовлена головним чином історичним фактором цього періоду - це єдине століття, яке стикнулося з такою кількістю глобальних потрясінь і різких політичних змін. ХХ століття ознаменувалося двома світовими війнами, жовтневою революцією 1917 р.,розвалом і крахом колоніальних і тоталітарних режимів, поділом світу, екологічним катаклізмом і тільки в кінці століття - першими паростками надії, заснованої на філософській революції і відміченої новим політичним мисленням.
Очолила низку глобальних катастроф ХХ сторіччя перша світова війна. Прогресивні письменники першими відчули її моральні наслідки.
Проте не менш, слід розуміти, що антивоєнні твори - не ті, в яких оспівується героїзм переможця і поразка ворога. Антивоєнними слід вважатиті твори, в яких увага автора концентрується на наслідках війни. Питання того, що страшніше: ризикувати життям на війні чи опинитися представником "загубленного покоління»? Ця проблема розкривається у творах письменників ХХ століття, представників антивоєнного пафосу та антивоєнного гуманізму...