Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Проблеми студентського самоврядування в Україні
Л. О. Чернов

Остання редакція: 2016-11-03

Тези доповіді


Студентське самоврядування в європейських державах вже не вважається новим явищем, адже там воно з’явилось ще за часів перших середньовічних університетів. У сьогоднішній Європі студенти беруть досить активну участь у підвищенні  якості вищої освіти та управлінні університетами, яке виконується, зокрема, через органи студентського самоврядування.

В Україні ж існування студентського самоврядування досить непродуктивне, причому як для вирішення суто студентських проблем, так і з точки зору покращення всього навчального процесу. Зараз в Україні органи студентського самоврядування більшою мірою потрібні як показовий атрибут приналежності вищого навчального закладу до європейської системи освіти. На відміну від органів студентського самоврядування в інститутах Західної Європи студентські організації України майже не функціонують, а існують тільки номінально, повністю підкоряючись адміністрації закладу.

Головною проблемою для автономії органів студентського самоврядування є  проблема відсутності необхідного грошового забезпечення для реалізації завдань і виконання певних функцій. Таким чином, на відміну від закордонних "колег"  українські органи студентського самоврядування частіше тільки стають фінансово залежними від адміністрації інституту. Однак, варто зазначити, що фінансова незалежність — це запорука свободи та самостійності дій...


Ключові слова


студентське самоврядування; самоврядування; вища освіта

Full Text: PDF