Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Обмін студентами як фундамент розвитку сучасної освіти
В. І. Уліцька

Остання редакція: 2016-11-03

Тези доповіді


Освіта займає одне з провідних місць у державній політиці, адже з її розвитком пов’язані процеси економічної модернізації та соціального прогресу. Сьогодні все більше країн встановлюють тісні міжнародні зв’язки у сфері освіти, займаються культурною та науково-технічною співпрацею. Підготовка кваліфікованих кадрів є основою для успішного функціонування держави, тому більшість з них звертає увагу на якість вищої освіти, насамперед на міжнародну співпрацю. Обмін студентами – один з її видів.

Історія першого такого досвіду датується XVIII ст., коли в Європі почали масово відкривати вищі навчальні заклади. Проте саме США розпочали цю діяльність на правовій основі з прийняттям Закону «Про взаємнийосвітньо-культурнийобмін»від 1961р., який має на меті покращення зв’язків за допомогою освітніх і культурних програм. На даний момент ця країна є найбільшим осередком навчання іноземних студентів.

Зазвичай такі програми передбачають навчання студентів протягом 1-го чи 2-х семестрів за рахунок іноземного університету, частіше з отриманням стипендії. Проживати вони можуть в студентських містечках або у сім’ях (характерно для обміну учнями). До таких кандидатів ставиться ряд вимог, які є обов’язковими для виконання: громадянство України, віковий ценз від 18 років, належне володіння англійською мовою, яке перевіряється за допомогою тесту TOEFL, а також мати високий рівень академічної успішності. Додержання всіх вимог не гарантує вам участь у міжнародній програмі, адже відбір відбувається на конкурсній основі. Протягом навчання за кордоном студенти не тільки поглиблюють знання зі своєї спеціальності, а також підвищують рівень обізнаності в суспільному та культурному житті країни, де вони навчаються. Молоді люди стають частиною того суспільства,  в якому перебувають і це формує їх як різносторонню особистість. Досвід, набутий від викладачів іноземного університету, зазвичай відрізняється від вітчизняного, проте це не означає, що він знаходиться не на належному рівні.
Такий вид міжнародної співпраці дає можливість перейняти досвід викладання, а для студентів управлінської сфери ще й наочний приклад керування державою...


Ключові слова


освіта; обмін студентами; вища освіта

Full Text: PDF