Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Вільний час як основа самоактуалізації студента
Н. О. Садловська

Остання редакція: 2016-11-03

Тези доповіді


Двадцять перше століття, час комп’ютерних технологій і нано розробок, характеризується глобальними змінами. Разом із тим змінюється і образ сучасного студента. Гострою та актуальною стає проблема використання студентською молоддю власного вільного часу, не зайнятого навчальним процесом, домашніми клопотами та роботою. Час, який має сприяти культурному вихованню, творчому розвитку, зазвичай використовується лише для відпочинку та розваг.

Питання про використання студентами вільного часу є дуже значимим для сучасного етапу розвитку нашого суспільства, адже для побудови будь-якого суспільства необхідне формування розвинутої, гармонійної особистості з високим рівнем культури і наявністю творчих спрямувань. Ціль роботи полягає у виявленні особливості використання вільного часу студентами, а також їх цінності та вподобання, використовуючи досліджені дані.

Аналіз даних, отриманих в різних вищих навчальних закладах України та ближнього закордону показав, що третина студентів має достатньо вільного часу, друга третина вважає кількість свого вільного часу недостатньою, а решта студентів має вдосталь вільного часу, але хотіла б більше. Опитувані не спростовують факту, що мають нестачу вільного часу через неправильний розпорядок дня, оскільки жоден студент не дав відповідь: «Так, я живу чітко за розпорядком дня» і всі стверджують, що такого розпорядку не мають...


Ключові слова


самоактуалізація; студент; освіта

Full Text: PDF