Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Призначення студентського самоврядування у контексті становлення особистості студента
А. О. Парубець

Остання редакція: 2016-11-03

Тези доповіді


У процесі всього навчання людина соціалізується, навчається приймати рішення і вирішувати проблеми. Тому основною метою створення студентського самоврядування (далі – СС) є формування умов самореалізації студентів в інтересах особистості, суспільства і держави. Першим самоврядним органом, що був створений 22 грудня 1992 р., був Студентський парламент Київського університету ім. Т. Шевченка. За час незалежності України СС зазнало широкого розвитку у всіх вишах країни і зараз функціонує на такому ж рівні як ректорат та деканат ВНЗ. Переваги СС беззаперечні, адже були доведені у процесі його історичного розвитку, однак ми спробуємо визначити і його негативний аспект.

«Студентське самоврядування - це форма самоорганізації студентів, механізм представництва й відстоювання своїх прав, можливість самореалізації, самостійна діяльність студентської громади з реалізації функцій управління вищим навчальним закладом».

Розвиток українського СС має свою історію. Дослідники стверджують, що воно бере свій початок з Києво-Могилянської академії, де студенти організовувалися у братства, призначали секретаря, котрий вів облік пожертвувань і видатків на різноманітні соціальні заходи братств. Законодавче ж закріплення СС відбулося 5 вересня 1996 року з виходом Положення про державний вищий заклад освіти. Вивченням СС, історії його розвитку, впливу на студентів, внутрішньої структури займалися такі дослідники як Артем Михайлюк (координатор спілки ініціативної молоді), Тимур Нагалевський (керівник проекту «Всеукраїнська мережа студентських громад»), Романцова Олександра (автор статей «Органи студентського самоврядування», «Права органів студентського самоврядування», «Всеукраїнські організації студентського самоврядування») та інші...


Ключові слова


студентське самоврядування; самоврядування; вища освіта

Full Text: PDF