Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Нові можливості для розвитку студентського самоврядування. Проблеми практичного втілення Закону України «Про вищу освіту» в НТУУ «КПІ»
М. О. Малишок

Остання редакція: 2016-11-03

Тези доповіді


В Законі України «Про вищу освіту» прописано, що вищим органом студентського самоврядування є Студентська рада університету. Ця норма була прописана у 1998 році. У серпні 2014 року був прийнятий новий Закон України «Про вищу освіту» під редакцією робочої групи М. З. Згуровського, який відкриває нові перспективи та горизонти для студентського самоврядування.

Основна та найголовніша зміна щодо студентського самоврядування це збільшення автономії та незалежності органів студентського самоврядування. Це забезпечує пункт 8 ст. 40 Закону України «Про вищу освіту», який каже, що Адміністрація ВНЗ не має права втручатися в діяльність органів студентського самоврядування.

Іншим важливим кроком у збільшенні демократизації є зміни у виборчій системі. Раніше голову Студентської ради НТУУ «КПІ» та голову Студентської ради факультету\інституту обирали делегати Конференції студентів НТУУ «КПІ» та Конференції студентів факультету\інституту відповідно. Вже наступної осені відповідно до нового законодавства відбудуться вибори голови Студентської ради НТУУ «КПІ» та голови Студентської ради факультету\інституту шляхом прямого таємного голосування всіма студентами НТУУ «КПІ» та факультету\інституту відповідно...


Ключові слова


студентське самоврядування; самоврядування; вища освіта

Full Text: PDF