Остання редакція: 2016-11-03
Тези доповіді
Як відомо, студентське самоврядування головним чином має на увазі самостійну діяльність осіб, що навчаються у виші. Метою цієї діяльності є реалізація функцій управління навчальним закладом шляхом виконання завдань, які ставлять перед собою студентські колективи. Крім того, самоврядування покликано забезпечити виконання обов’язків студентами, а також захистити їх права. Важливо відмітити, що ця діяльність значно впливає на рівень сформованості організаторських якостей студентів.
Залежно від особливостей будови, специфіки освіти вищого навчального закладу та його зацікавленості студентське самоврядування може здійснюватися на різних структурних рівнях: на рівні факультету, курсу, окремої спеціальності, студентського містечка, гуртожитку тощо.
Сьогодні на території України діє низка об’єднань органів студентського самоврядування: як національних, так і місцевих. До їх переліку можна віднести Українську асоціацію студентського самоврядування, Студентську раду Києва, Студентську раду Львова тощо. Нині фінансове забезпечення українських органів студентського самоврядування надходить з коштів спеціальних фондів вищих навчальних закладів та складає не менш як 0,5 % від загальної суми коштів...