Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Практичні аспекти визнання особи такою, що втратила право користуватися житловим приміщенням
М. В. Цаль

Остання редакція: 2016-11-03

Тези доповіді


Дуже часто в сім’ях виникають проблеми, пов’язані з правом користування жилою площею. Одним із способів на члена сім’ї власника або наймача жилого приміщення у випадку його тривалої відсутності без поважних причин є передбачений законом порядок визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням.

Дане питання регламентовано статтями Цивільного кодексу України та Житлового кодексу, які є індивідуально визначеними та мають різну сферу застосування. У випадку, коли житло перебуває у приватній власності, необхідно застосовувати норми саме Цивільного кодексу України. Член сім’ї власника житла втрачає право користування цим житлом у разі його відсутності без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Натомість, положення Житлового кодексу застосовуються при користуванні жилою площею в будинках державного та громадського фонду. Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, можливе у випадку її відсутності без поважних причин понад 6 місяців. До поважних причин, зокрема, відносять перебування у відрядженні, у осіб, які потребують догляду, внаслідок неправомірної поведінки інших членів сім'ї, догляд за дитиною, тощо. Поважність причин відсутності визначається судом...


Ключові слова


житлове приміщення; право; право користуванння

Full Text: PDF