Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Роль міжнародних організацій в регулюванні політичних конфліктів
Ю. В. Сичик

Остання редакція: 2016-11-03

Тези доповіді


Політичний конфлікт – це зіткнення, боротьба між політичними суб’єктами, яка зумовлена протилежністю їх політичних інтересів, а також боротьбою за право бути монополістом в певній сфері діяльності.

За останні роки значно зросла роль міжнародних організацій та їх кількість. Такі організації створюються декількома державами для вирішення певних міждержавних проблем. Перші такі організації були створені ще на початку 19 століття і брали початок з міжнародних конференцій.

Міжнародні організації можуть мати політичний, економічний, військовий характер або можуть вирішувати інші соціально-політичні питання.

Основне завдання, яке ставиться перед міжнародними організаціями – це вирішення питань, які мають соціально-політичний характер. Це може бути гарантування безпеки держав, сприяння їх взаємній співпраці, розв’язання питань військового характеру тощо. Прикладом таких організації є НАТО, ООН, ОБСЄ., СОТ, МВФ.

Переважна більшість міжнародних організації вирішують питання, які не стосуються політики чи економіки. Це такі організації, як ІКАО, ЮНЕСКО, ВООЗ.

Уважно слідкуючи за останніми подіями у світі можна зробити висновок, що міжнародні організації створюють неймовірні можливості у вирішенні різних питань, вирішують питання на рівні з передовими державами.

Особливу роль у вирішенні конфліктних ситуацій відіграє ООН. Ця організація була створена з метою вирішення міжнародних конфліктів не силовими способами, а політико-правовими...


Ключові слова


міжнародна організація; конфлікт; політичний конфлікт

Full Text: PDF