Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Теорія ігор у вирішенні політичних конфліктів
І. К. Примак

Остання редакція: 2016-11-03

Тези доповіді


Теорія ігор - теорія математичних моделей прийняття оптимальних рішень в умовах конфлікту. Теорія ігор — розділ прикладної математики, точніше — дослідження операцій, який використовується в соціальних науках (найбільше в економіці), біології, політичних науках, комп'ютерних науках (головним чином для штучного інтелекту) і філософії. Теорія ігор намагається математично зафіксувати поведінку в стратегічних ситуаціях, в яких успіх суб'єкта, що робить вибір, залежить від вибору інших учасників.

Грою у контексті математичної теорії називається конфліктна ситуація, в якій жодний з учасників конфлікту не має цілковитого контролю над ситуацією. Плани конфліктуючих сторін можуть знищені діями інших сторін конфлікту. Раціональне планування своїх дій з урахуванням можливих контрдій суперників - основа та головна задача гри.

Зрозуміло, що для моделювання та пошуку можливих шляхів вирішення конфлікту можуть бути використані різні типи ігор. Розрізняють некооперативні (без можливості досягнення угоди); ігри для двох осіб: антагоністичні (виграш одного є програшем іншого), неантагоністичні; ігри з багатьма особами; кооперативні (з можливістю угоди). Ігри, що використовуються у моделюванні політичних конфліктів, здебільшого базуються на принципі раціональності, тому орієнтовані на мирне вирішення конфліктів...


Ключові слова


теорія ігор; конфлікт; політичний конфлікт

Full Text: PDF