Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Регіональна політика як метод запобігання міжнаціональним конфліктам
О. Манша

Остання редакція: 2016-11-03

Тези доповіді


В сучасному світі глобалізація набула таких масштабів, що майже не лишилось однонаціональних країн. Представники різних рас, етносів  проживають не лише на своїй рідній території, а й розкидані по всьому світі. Але кожен народ хоче жити у самостійній державі, яка належить тільки йому. На основі цього виникають протиріччя, які поступово переростають в конфлікти. Вони пронизують усю історію людства від початку часів і до сьогоднішнього дня.  Були такі конфлікти, які вплинули не лише на окремі країни, але і на весь світ. Це саме військові конфлікти. Як приклад можна привести події на території колишньої Югославії, конфлікт в Південній Осетії, Абхазії. Найбільш актуальний для нас конфлікт – той, що проходить зараз на Сході України. І в даний момент держава повинна  усвідомити важливість цієї проблеми і розробити методи вирішення її.

В Україні існують регіони, які дуже відрізняються один від одного. Наприклад, галичани та мешканці Донецького регіону. Але різниця між ними не тільки в мові, якою вони спілкуються, а й в історичному досвіді (перебування регіону під владою Австрії або Росії). Можна сказати, що Україна зараз розділена на 2 частини – східну та західну. Щоб не було протиріч між представниками різних регіонів, державою повинна проводитись регіональна політика. Регіон завжди був фундаментом держави. Адже те, що відбувається в регіонах, формує політичні та соціально-економічні процеси у державі та можна сказати, що визначає «температуру» політичної системи в  країні.

Тривалий період регулювання регіонального розвитку дуже залежали від суб’єктивних чинників, зокрема політичних процесів, що не завжди відповідало визначеним пріоритетам та завданням у сфері регіональної політики. Підвищити ефективність державної регіональної політики допоможе створення органу виконавчої влади (наприклад, Міністерства або Комітету), який має розробляти проекти з питань покращення стану в регіонах, запроваджувати механізми реалізації регіональної політики, проведення моніторингу розвитку регіонів, проведення адміністративно-територіальної реформи...


Ключові слова


регіональна політика; конфлікт; політологія

Full Text: PDF