Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Теорія конфлікту цивілізацій С. Хатінгтона
М. О. Малишева

Остання редакція: 2016-11-03

Тези доповіді


На даний момент предметом досліджень багатьох політологів є вивчення причин і характеристик конфліктів в багатополярному світі. І, якщо раніше джерелом конфліктів вважалася ідеологія, то після публікації в 1996 році статті Семюела Хатінгтона «Зіткнення цивілізацій» вченими почала розглядатися версія про цивілізаційний ґрунт виникнення конфліктів.

Хатінгтон стверджує, що найбільш фундаментальними є не політичні, економічні чи ідеологічні відмінності, а  культурні. Це, на думку дослідника, пояснюється тим, що культурні та релігійні відмінності сягають своїм корінням у століття, вони менш схильні до змін. Вчений відмітив: «Релігія розділяє людей ще більш різко, ніж етнічна приналежність. Людина може бути напівфранцузом або напіварабом, і навіть громадянином обох цих країн. Куди складніше бути напівкатоліком і напівмусульманіном».

С. Хатінгтон виділяє такі цивілізації: західна, конфуціанська, японська, ісламська, індуїстська, православно-слов'янська, латиноамериканська і, можливо, африканська цивілізації...


Ключові слова


конфлікт; цивілізація; Хатінгтон

Full Text: PDF