Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Політичні конфлікти як засіб боротьби за владу
Д. Д. Комісаренко

Остання редакція: 2016-11-03

Тези доповіді


Ще з появи людських взаємовідносин з’явилось поняття конфлікту. Конфлікт - це діяльність, в якій люди або групи люди або групи людей прагнуть переконати інших в своїй правоті виходячи з власних інтересів. З появою держави з’явився і політичний конфлікт. Політичний конфлікт – це стан політичних відносин, в якому учасники боряться за цінності і певний статус, за ресурси та владу.

Теорії політичного конфлікту розглядали багато політологів, але основоположниками можна вважати Алексіса Токвіля і Карла Маркса, які відзначали неминучість солідарності всередині соціальних груп, союзів, асоціацій та конфліктів між ними. Потрібно зауважити, що вони розглядали конфлікт як альтернативу консенсусу, тобто повинен бути баланс між цими двома силами.

Політичний конфлікт це особливий вид суспільних відносин між людьми, особливий вид суспільних відносин між людьми, який формується і розвивається з приводу функціонування політичної влади; в ньому беруть участь не тільки окремі особи, а й соціальні групи; політичний конфлікт соціально значимий, його наслідки впливають на всі сфери суспільного життя незалежно від тих, хто не приймає участі в політиці...


Ключові слова


політичний конфлікт; конфлікт; влада

Full Text: PDF