Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Релігійні конфлікти (нетерпимість та тероризм)
Н. Гаврилюк

Остання редакція: 2016-11-03

Тези доповіді


Відповідно до Конституції України «Кожна людина має право на свободу світогляду та віросповідання». Це означає, що громадяни нашої держави можуть буди абсолютно вільними у свої релігійних поглядах. Питання вірування досить гостро стояло протягом усього розвитку людства. Це пов’язано з тим, що кількість релігій досить велика. Проблема в даному випадку полягає в тому, що не завжди прихильники різних конфесій можуть примиритися один з одним.

Досить часто саме на основі різних поглядів на явища через призму вірування виникають конфлікти. В деяких випадках вони переростають у серйозну проблематику, вирішення якої потребує докладання великих зусиль як з боку кожного свідомого громадянина, так і держави в цілому. Особливо гостро таке питання постає у такому явищі як тероризм. На превеликий жаль, за останні десятиліття світ неодноразово стикнувся з такоюпроблемою.

Тероризм (від лат. terror — «жах») — суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших зазіхань на життя чи здоров'я ні в чому не повинних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей...


Ключові слова


релігійний конфлікт; конфлікт; тероризм

Full Text: PDF