Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Проблема бідності і багатства як прояв особливостей соціально-стратифікаційної структури суспільства
О. В. Омельченко

Остання редакція: 2016-11-03

Тези доповіді


На сьогодні проблема бідності і багатства є однією з найбільш актуальних у всьому світі. Адже бідність поширена не тільки у певному суспільстві, а вона займає цілі країни і навіть континенти. Можна сказати, що відносини між бідними і багатими характеризується зневажливим ставленням один до одного. І що цікаво, це не суспільство ділить людей на багатих і бідних, а самі люди зараховують себе до певного верства суспільства. А так, як людина живе згідно свого матеріального становища, і те що багатий з легкістю може собі дозволити, бідний про це навіть і не мріє. Це справді дуже сумно, адже вони перебувають в одному суспільстві і кожний день відчувати цю нерівність справді важко. І важко не тільки матеріально, а, насамперед, духовно.

Так як багатство полягає у повноті людського буття,  часто буває, що багатим доводиться поводитись так, щоб бідні не почувались пригнобленими. Хоча якщо подумати, їхньої провини в тому що вони багаті немає. Адже кожна людина відповідає за себе сама. Звідси випливає, що бідні вважаються особисто відповідальними за свої матеріальні труднощі. Але яке б не було у людини матеріальне становище, ніхто не заслуговує щоб на нього дивились згори вниз. А саме така ситуація в наш час і відбувається. На таких умовах і здійснюється соціальний конфлікт, який досі не вдалось зупинити.

І цей конфлікт не був би таким гострим, якби він не розширювався на дітей . Але це неможливо. Вплив батьків і того середовища в якому вони зростають дуже  змінює погляди дітей на життя. В них зменшується коло спілкування, появляється зверхність до усіх, хто нижче їхнього рангу. Вивчившись у елітних школах, маючи достатню кількість грошей у дітей появляється схильність вірити у свою винятковість. А ті діти які народились у бідній сім’ї і не мали можливості з легкістю вчитись навіть у простій школі, яким не було дане безтурботне дитинство з сумом і великим розчаруванням у житті переносять зверхнє ставлення еліти...


Ключові слова


бідність; багатство; стратифікаія; суспільство; соціологія

Full Text: PDF