Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Проблема аборту (вбивство чи репродуктивний вибір)
Анна Леонідівна Мороз

Остання редакція: 2016-10-27

Тези доповіді


Чи велике число 250 тисяч? Чи багато це – 250 тисяч вбивств за рік? Це неосяжне число – це кількість офіційних абортів в Україні на рік. Спеціалісти відмічають стрімкий ріст кількості перерваних вагітностей за роки незалежності країни, і вказують, що Україна увійшла в п’ятірку країн-лідерів за кількістю абортів.

Разом з тим, за останні десять років захисники репродуктивних прав жінки стикнулись з серйозним парадоксом: не дивлячись на велику кількість протестів проти абортів, незліченність звернень до суду і практику терористичних актів  в абортаріях, кількість абортів не знижується, а навіть навпаки. За всю історію поняття «аборт» існувало тільки дві сторони: прихильники та противники, немає людей,які залишаються байдужими.

Головою зброєю противників абортів є «образ ембріона». Річ в тому, що ембріон як символ беззахисності  грає роль як в культурному, так і в політичному житті суспільства. «Образ ембріона» в розумінні противників абортів виступає своєрідним індикатором справжніх християнських патріархальних цінностей , високого ступеня моральності.  Яскравим прикладом  є випуск короткометражного ідеологічно заангажованого фільму  «Німий крик». Автор якого перейшов зі сторони прихильників аборту на сторону руху «за життя». Цей фільм є дійсно великим кроком у довготривалій боротьбі, бо після його перегляду навіть прихильники абортів  погодились, що ембріон – це окрема жива істота...


Ключові слова


аборт; гендерні дослідження; гендер

Full Text: PDF