Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Здоров’я людини як визначальний фактор існування суспільства
Дарина Станіславівна Власенко

Остання редакція: 2016-10-27

Тези доповіді


Чи доводилось Вам замислювались хоч раз в житті про те, що людина - занадто безпечна істота, яка переконана, що нічого з нею не може трапитись? Ця пуста самовпевненість дає можливість нам думати, що всі страхіття життя просто пройдуть повз нас. Нам здається, що смерть, сирітство, навдачі, проблеми зі здоров’ям, а особливо онкозахворювання та ВІЛ/СНІД туманні, далекі, врешті-решт чиїсь, але не наші. Тому ми рідко заглиблюємося в питання походження цих проблем, їх лікування, можливого уникнення та психічного навантаження, яке крокує поруч з ними.

Феномен людини полягає в тому, що вона часто вважає себе обізнаною в тих речах, які регулярно повторюються та є банальними. Насправді ж це ілюзія, самообман. Ми знаємо створену в уяві картинку, а глибинний зміст залишається поза нами.

Здоров’я людини – найбільша цінність. Артур Шопенгауер писав: «Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля». І справді від фізичного та духовного стану залежить багато: і наші потреби,  і цінності, і можливості реалізувати себе та знайти своє місце на кораблі під назвою «Життя». Зовсім не дивно, що рівень економічного, духовного та культурного добробуту кожної держави прямо пропорційно залежить від здоров’я нації. Вона - генератор розвитку суспільства, постійного руху та змін на краще...


Ключові слова


здоров'я; людина; суспільство

Full Text: PDF