Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
PR у сфері ресторанного бізнесу як інструмент налагодження зворотного зв’язку з клієнтами
Ольга Богданівна Кулачковська

Остання редакція: 2016-10-27

Тези доповіді


Незалежно від економічних, політичних, соціальних обставин, історичної епохи та місця проживання, базові потреби людини залишаються незмінними. Однією з таких потреб є потреба у харчуванні. Сучасний світ змушує нас жити в шаленому темпі і проводити більшу частину дня за межами наших помешкань. Таким чином, людина все частіше звертається до послуг закладів громадського харчування різного типу.

Конкуренція у даній сфері настільки велика, що для того, щоб привернути увагу потенційних клієнтів до нового закладу, мало просто пропонувати смачну їжу, напої і хороший сервіс у співвідношенні з доступними цінами. Крім якісного надання послуг для об’єктів ресторанного бізнесу  життєво важливим є налагодити зворотній зв'язок із споживачами. Хорошим способом налагодження такого зв’язку виступає PR. PR в ресторанному бізнесі – це, насамперед, створення «унікальності» образу того чи іншого закладу; це організація позитивної громадської думки з метою найбільш успішного функціонування підприємства і підвищення його репутації, яке здійснюється різними способами.

Ефективність якісного PR у сфері ресторанного бізнесу важко переоцінити. До безумовних переваг методів PR можна віднести те, що вони діють на підсвідомість клієнта, таким чином не викликаючи ефекту нав’язування; образ ресторану сформований за допомогою PR виглядає більш правдоподібним ніж у випадку прямої реклами закладу; вони є менш економічно затратними ніж, наприклад, розміщення реклами в газетах.


Ключові слова


PR; ресторан; ресторанний бізнес; клієнт; зворотній зв'язок

Full Text: PDF