Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Проблеми захисту персональних даних в Україні
Тетяна Степанівна Миколаюк

Остання редакція: 2016-10-24

Тези доповіді


Сьогодні прослідковується надзвичайна активність використання інформаційно - комп’ютерних систем в усіх сферах людської діяльності, у зв’язку з цим надзвичайно актуалізується питання захисту персональних даних людини від несанкціонованого доступу та незаконної автоматизованої обробки.

Слід відзначити, що незважаючи на прийняття закону України про захист персональних даних ще в 2010 році, переважна більшість громадян все одно не має чіткого уявлення про свої права в цій сфері. Як правило, громадяни навіть не цікавляться, яким чином захищаються їхні персональні дані, з якою метою вони збираються, як оброблятимуться та використовуватимуться.

Наприклад, при прийнятті на роботу працівнику необхідно надати свої паспортні дані, документ про освіту, про стан здоров’я та ряд інших документів. Крім того, час від часу виникає необхідність надати додаткові копії певних документів. Зараз більшість торгівельних мереж (продуктових, аптечних, книжкових, тих, що продають одяг та косметику тощо), спортивних мереж, закладів харчування тощо мають певні програми лояльності для своїх клієнтів, для реєстрації в якій також збираються персональні дані. Таким чином, на підприємствах, установах та організаціях формуються чисельні бази персональних даних,причому дотримання всіх норм щодо їх використання та захисту часто досить сумнівне...


Ключові слова


персональні дані; захист персональних даних; Україна

Full Text: PDF