Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Проблеми при впровадженні корпоративних інформаційних систем на вітчизняних підприємствах
Аліна Юріївна Дубівка

Остання редакція: 2016-10-24

Тези доповіді


Розвиток глобальної економіки та прагнення вітчизняних підприємств до виходу зі своєю продукцією на світовий ринок зумовлюють необхідність у менеджменті організацій, орієнтованому на міжнародні стандарти. Міжнародні стандарти якості, такі як ISO9000, ISO9001 та BS7799 є одним з напрямків вдосконалення управлінських систем, а іншим напрямком є інформатизація управлінської діяльності. Для більш детального розуміння сутності управлінських проблем у процесі впровадження корпоративних інформаційних систем (КІС) необхідно розрізняти автоматизацію та інформатизацію управлінських процесів.

Інформатизація – це системний процес, що базується на нормативно-правовому забезпеченні, науково-технічних розробках, організаційних впливах, який спрямований на досягнення високого рівня задоволеності інформаційних потреб. Автоматизація є комплексом  спеціалізованих технологій саморегуляції інформаційних потоків. В даному розумінні акцент ставиться на технологічному аспекті роботи КІС. Варто відмітити, що корпоративні інформаційні системи є основоположним вектором руху у напрямку інформатизації управління.

«Корпоративні інформаційні системи – це управлінська ідеологія, що об’єднує бізнес-стратегію підприємства і передові інформаційні технології. Вона підтримує автоматизацію функцій управління на підприємстві (у корпорації) і постачає інформацію для прийняття управлінських рішень»...


Ключові слова


підприємство; управління; корпоративна інформаційна система

Full Text: PDF