Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Використання тайм-менеджменту у фрілансі
Анастасія Русланівна Аксані

Остання редакція: 2016-10-24

Тези доповіді


Тайм-менеджмент – це технологія організації часу і підвищення ефективності його використання. Оптимізація часу передбачає розстановку пріоритетів за шкалою «важливо – неважливо», «терміново – не терміново», які називають також принципом Ейзенхауера. В Україні та світі нині спостерігається черговий сплеск інтересу до тайм-менеджмент. В нашій країні зростає кількість нових фірм, що проводять тренінги та семінари за цією тематикою, і попит на їх послуги постійно збільшується. Тим не менше, тільки 10-15% українських компаній у своїй практиці застосовують тайм-менеджмент.

Використовувати принципи тайм-менеджменту варто навіть тоді, якщо ви просто хочете не марнувати свій час і проводити його з розумом. Правила управління часом прості за своєю структурою, і тому їх використовують як у повсякденному, так і професійному житті. Не є виключенням і сфера фрілансу. Фрілансерам,  або як їх ще називають – «вільноплавателям», організувати свій час в рази важче, ніж офісним працівникам, у яких є керівник. Для фрілансерів самодисципліна є життєво важливою, адже саме вона дозволяє виконувати роботу вчасно та якісно за відсутності зовнішнього організуючого впливу.

Я виділяю кілька головних правил продуктивного фрілансу: концентрація уваги на головних задачах (пріоритетність); відведення чітко визначеного часу на виконання кожного завдання; використання To-Do листів (міні-план на день); використання програм планування часу (наприклад MS Outlook, Memento, Project, LikeMinds)...


Ключові слова


тайм-менеджмент; менеджмент; фріланс

Full Text: PDF