Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Вплив соціальних мереж на свідомість та культуру нового покоління
Ольга Василівна Пашкіна

Остання редакція: 2016-10-24

Тези доповіді


Із розвитком інформаційних технологій, людство зіштовхнулося з таким новим та неоднозначним явищем, як Інтернет –  та пов’язаними з ним новими можливостями та проблемами. Однією з найбільш актуальних проблем Інтернету є залежність людей від нього. І від неї страждають не тільки дорослі та підлітки, а й діти. І серед них найбільшого негативного впливу зазнає наймолодша категорія, адже на цьому етапі їхнього життя іде процес інтенсивного формування світогляду майбутньої особистості.

Діти з раннього дитинства реєструються в соціальних мережах. Часто їм у цьому допомагають батьки, не підозрюючи, до чого це може призвести у недалекому майбутньому. На перший погляд, це невинні забавки, які непогано розважають дітей, але якщо заглянути глибше, то  статистика вражає.

Число підлітків, які найлегше піддаються пагубному  впливу соцмереж невпинно зростає. Наприклад, в  Facebook зареєстровані більше 1,4 мільярда користувачів, в Іnstagram – 200 мільйонів, у ВКонтакте – 163мільйони, більшістю з яких є саме діти та підлітки, які вважають, що завдяки своїй «унікальній» сторінці в одній із цих мереж можна самоствердитись. Тому вони часто копіюють звички, стиль одягу  та поведінки інших, більш «популярних»  користувачів соціальних мереж, що інколи призводить до внутрішнього, психологічного конфлікту і відповідних наслідків...


Ключові слова


соціальні мережі; свідомість; культура

Full Text: PDF