Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Проблеми розвитку інформаційного суспільства
Іван Валерійович Маркелов

Остання редакція: 2016-10-24

Тези доповіді


На сьогоднішній день інформаційна мережа інтернет, яка повинна була стати центральною базою знань людства, універсальним засобом зв’язку та обміну інформацією людей з усього світу, перетворилася на сміттєзвалище, в якому пошук дійсно необхідної інформації потребує значних витрат часу та навіть певної “майстерності” у цій галузі.

Однією з основних проблем інформаційного суспільства є відсутність нормативно-правового механізму його регулювання. У будь-якому суспільстві повинні існувати закони, правила, на підставі яких воно діє, однак на даний час вони відсутні або недієві. Так, на просторах мережі інтернет можна зустріти такі явища, як розпалювання міжнаціональної ворожнечі, приниження честі та гідності людини, заклики до публічної розправи, розтління малолітніх, шахрайство, пропаганда війни та значна кількість інших. Підставно відмітити, що майже за всі ці діяння у “реальному світі” можливе настанння кримінальної відповідальності за відповідною статтею Кримінального кодексу України.

Створюється яскравий контраст, і з’является питання: Чому те, що табуйовано реальним суспільством, сталє нормою у віртуальному, при тому, що наслідки від дій у віртуальному світі досить часто є не менш значущими? Причиною того становища, в якому наша країна перебуває сьогодні, певною мірою є відсутність дієвого механізму регулювання інформаційних відносин. Можливість залишатися анонімним (а, відповідно, непокараним) часто призводить до появи такого явища як кібербоммбінг, а у найгіршому випадку – до віртуального терроризму, наслідки якого можуть гостро відчувати вже реальні люди...


Ключові слова


суспільство; інформація; інформаційне суспільство

Full Text: PDF