Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Інформаційна війна – приховане протистояння
Олександр Юрійович Борисов

Остання редакція: 2016-10-24

Тези доповіді


Трагічні події 2014-2015 років в Україні спричинили активне зростання інтересу держави та суспільства до питань інформаційної війни та обороноздатності нашої держави на цьому, дещо незвичному, фронті.

Як відомо, основними завданнями кожної із сторін конфлікту в інформаційній війні є:

1. Внесення у свідомість населення держави-супротивника шкідливих ідей, послаблення патріотичних суспільних переконань, деморалізація війська та мирного населення.

2. Залякування власного народу образом ворога.

3. Збір тактичної інформації.

4. Забезпечення безпеки власних інформаційних ресурсів та запобігання підривній інформаційній діяльності супротивника.

Важливу роль у веденні успішної інформаційної війни відіграють державні органи розвідки та контррозвідки. І нажаль, сьогодні ми не можемо вести мову про здобуття Україною переваги у цьому прихованому протистоянні спецслужб. Адже приховане протистояння має досить помітні та очевидні наслідки, і підтвердженням тому є трагедія під Іловайськом, в якій загинуло близько півтисячі українських воїнів (лише за офіційними даними), ще більше військовослужбовців було поранено або потрапило у полон; чисельні засідки, в які потрапляли українські бійці, залишаючи Дебальцеве; точні артобстріли українських угруповань системами реактивного залпового вогню тощо...


Ключові слова


інформація; право; війна; інформаційна війна; простистояння; Україна

Full Text: PDF