Наукові конференції України, Дні науки ФСП 2015

Розмір шрифту: 
Перспективи розвитку культури та мистецтва України
Катерина Сергіївна Хрієнко

Остання редакція: 2016-09-29

Тези доповіді


Дана робота є спробою розкрити питання впливу різних чинників на культуру та мистецтво народу; спробую зазирнути в майбутнє й передбачити тенденції культурного розвитку в Україні.

На протязі століть вважалося, що на культуру та мистецтво народу можуть впливати такі явища, як географічне положення (концепція географічного детермінізму), релігія, проходження війн на даній території в даний період, розвиток техніки. Україна знаходиться між Європою й Росією, між Західним і Східним світом. Неможливо оминути увагою сутички між країнами цих світів, що впливало на культуру та мистецтво нашого народу. Війни, як правило, розглядаються як антиподи культурної діяльності.

Якщо поглянути на ситуацію не зі сторони догм гуманізму, то можна визначити війну як такий період в історії, коли найбільш яскраво проявляються всі відтінки людського характеру. Контрасти подвигу і зради, любові до Батьківщини та ненависті до ворога, страху смерті та подолання його – все це (в більш широкому етичному плані) являє собою аспекти провідного протиріччя добра і зла. Саме в цей період поглиблюється національне самовизнання, збільшується жага до збереження й передачі нащадкам невід’ємної частини саме їхньої Батьківщини – культури. Створюється сприятливий ґрунт для появ творів мистецтва, заснованих на фактах військової історії...


Ключові слова


перспективи розвитку; розвиток; культура; мистецтво; Україна; історія

Full Text: PDF